Orta Doğu Teknik Üniversitesi

ODTÜ için tasarlanan E-Kampüs sisteminde, temassız akıllı kart okuyucular ile kampüs içerinde kullanılmakta olan banka kartları arasında sağlanan entegrasyon ile kart içine para yüklenebilmektedir.

Yemekhaneye kurulmuş olan turnikeler ve temassız akıllı kart okuyuculardan geçiş yapıldığında, kart tipi ve grup mantığına bakılarak düşülmesi gereken bakiye düşmekte ve kalan bakiye kart içine yazılmaktadır.

Aynı akıllı kartların kampüs içinde geçiş yetkilerine göre kapı, turnike bazında geçiş işlemleri ve bu işlemlerin raporlanmasını sağlanmaktadır. Kurulmuş olan sistem ile para düşme işlemi gerçekleşip, kişinin geçtiği tespit edildikten sonra POS üzerinden bankaya veri atarak işlem tamamlanmaktadır.

Cihazlar çift yönlü data aktarımı sağlamaktadır. Bu sayede kara liste kontrollerini de yapılabilmektedir. E-Kampüs sisteminin tamamı POS üzerinden banka entegrasyonlu olarak çalışmaktadır.

Bunlara ilave olarak geliştirilen yazılım ile temassız akıllı kart okuyucular üzerinden belli bir sayıda hizmet alınması durumunda, önceden belirlenen kriterler bazında bonus bakiye vermesi sağlanmıştır. Karta yüklenen bonus, kart ile yapılan ilk harcamada indirim olarak kullanılmaktadır. Bu yazılım, üniversitelerde kullanılan ilk ve tek kampanya uygulamasıdır.